Keserűen indult a nap a piacokon a keddi rally után, többen újra esést vártak például a tömeges bankleminősítések hatására − ezt aztán alaposan a visszájára fordította a hat fejlett országbeli jegybank összehangolt dollárlikviditás-bővítő akciója. Az európai politikusok is örülhettek a lépésnek, hiszen így elterelődött a figyelem az EFSF megerősítéséhez kapcsolódó terméketlen próbálkozásaikról. Különösen a bankpapírok kaptak lendületet az óceán mindkét partján, ami érthető, hiszen köztudott volt, hogy az európai bankok egyre nehezebben jutottak dollárhoz: a Deutsche Bank majdnem 9 százalékot, a Credit Agricole 8,4 százalékot, a Barclays pedig 6,7 százalékot erősödött, miközben a New York-i tőzsdén lapzártánk idején a Citigroup, a Morgan Stanley és a JP Morgan Chase egyaránt 6-7 százalékos emelkedésnél tartott. A pénzügyi szektor táplálta az európai tőzsdék emelkedését: hiába kezdtek mélyebben a keddi zárásnál, végül a frankfurti DAX 5 százalékot, a párizsi CAC−40 4 százalékot, a londoni FTSE−100 pedig 3,2 százalékot ment felfelé. Érdekes módon a többi szektort is magukkal húzták a bankok: a fogyasztásra érzékeny Hennes & Mauritz 3,7 százalékkal, a luxuscikkgyártó LVMH 6 százalékkal, az acélgyártó ArcelorMittal pedig 11 százalékkal zárt a keddinél magasabban. Az autógyártók is jól szerepeltek (a Volkswagen, a BMW és a Daimler egyaránt 5,5 százalék körül erősödött), akárcsak Londonban a bánya- és olajcégek: a BP 5 százalékkal, a BHP Billiton pedig 6,2 százalékkal erősödött. Nem is nagyon találhattunk kiemelkedően rosszul teljesítő papírt tegnap, a francia Wendel azonban felfelé lógott ki 16 százalékos szárnyalásával, amit egy üzlet megkötése okozott. A jó kedv átragadt Amerikára is, a Dow és az S&P egyaránt 3,5 százalékos pluszban állt lapzártánkkor.
