Annyira megörültek a piacok a legújabb, EFSF-fel, IMF-fel, ECB-vel és új, gyorsan elfogadott európai uniós szerződésmódosítással megtámogatott értesüléseknek, hogy a legtöbb részvényindex rég nem látott rallyval kitört az utóbbi két hétben lefelé tartó csatornájából; stabilizálódtak, vagy legalábbis nem zuhantak tovább az európai kötvénypiacok is. A londoni FTSE−100 2,9 százalékos emelkedése elmaradt a frankfurti DAX 4,4 százalékos, a párizsi CAC−40 5,5 százalékos vagy a milánói FTSE MIB 4,6 százalékos szárnyalásától. A jó hangulathoz sikeres belga kötvényaukció párosult a pénteki leminősítés után, aminek köszönhetően kiemelkedett a mezőnyből a két nagy belga bank: a Dexia 15 százalékot, a KBC Group pedig 14 százalékot ugrott; Milánóban az UniCredit 8,1 százalékot emelkedett. Az egész kontinensen taroltak a bankok: a BNP Paribas részvényei 10, a Deutsche Bank papírjai 7,2 százalékot erősödtek, az ING pedig 11,2 százalékkal lett drágább. Hiába jósolt recessziót az eurózónában az OECD, a növekedésérzékeny részvények is jól szerepeltek: a Renault, a Peugeot és a Daimler, valamint az acélgyártó ArcelorMittal árfolyama mind 7-8 százalékot emelkedett. A nap nagy vesztese a Randgold Resources volt, amely közel 8 százalékot esett Londonban, miután nyilvánosságra hozta az elefántcsontparti bányájával kapcsolatos termelési problémákat; a többi bányászvállalat viszont jól teljesített.
A jó hangulat átragadt a New York-i tőzsdére is: lapzártánk idején a Dow Jones 2,6 százalékos, az S&P−500 2,9 százalékos, a Nasdaq 3,6 százalékos pluszban állt. Az optimizmust nemcsak az európai hírek, hanem hazai adatok is támogatták, elsősorban a rekordeladásokat produkáló fekete péntek, amely felhúzta a kiskereskedők és a fogyasztáshoz kapcsolódó részvények árfolyamát.
