Alacsony forgalom mellett, az európai és az amerikai adósságválságok miatt borús nemzetközi hangulattal összhangban esett a Budapesti Értéktőzsde indexe is. A BUX a nap kezdetén azonnal 17 ezer pont alá bukott, és bár délután tett egy kisebb kísérletet az emelkedésre, végül 1,4 százalékos eséssel, 16 789 ponton állapodott meg. Mindkét nagy részvény 2 százalék felett vesztett értékéből. Az OTP papírja 2,3 százalékot esett, az utolsó kötés 2960 forinton született rá, a Mol részvényeinek árfolyama pedig 2,1 százalékkal, 17 630 forintra csökkent. A kisebbik bankrészvény, az FHB ennél visszafogottabb, 1,2 százalékos lejtmenetet tudhat maga mögött. A Magyar Telekom tegnap sem mutatott be jelentős mozgást, 3 forinttal, 497 forintra esett. A két gyógyszerpapír közül az Egis szerepelt jobban, amelynek érdemben nem változott az árfolyama, a Richter viszont 0,4 százalékkal került lejjebb, 35 200 forintra − igaz, nem sokkal zárás előtt több mint félezer forinttal alacsonyabban állt. Jelentős, 435 millió forintos értékben forogtak a Graphisoft Park részvényei, amelyek közel 3 százalékot emelkedtek. A papírokra 820 forintos árfolyamon egy 530 ezer darabos kötés született. Zárás után a cég bejelentette, hogy ő maga állt a vételi oldalon, ezzel sajátrészvény-állománya 6,85 százalékra nőtt (az eladó vélhetően az állam volt). A kimutatható forgalmú papírok közül a CIG 3,7 százalékot erősödött, a Rába stagnált, az Appeninn viszont 2,1 százalékot zuhant.
