BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra háromezer alá bukott az OTP

2011. november 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olasz összeomlás után a nemzetközi tőkepiacokon tapasztalható kockázatkerülés betett a magyar részvénypiacnak is, a BUX 2,86 százalékos mínusszal zárt. A pesti parketten az idén megszokottnál nagyobb, 17,6 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. Az OTP-t valósággal agyonütötték az eladók, idén másodszor került háromezer forint alá az árfolyam; természetesen nem az olasz kitettsége, hanem inkább a magyar adósságok leminősítésére vonatkozó spekuláció, a forintgyengülés és az általános kockázatkerülés miatt esett ekkorát a nagyobbik magyar bankrészvény. Azért napi minimuma felett, 7,8 százalékos zuhanással, 2990 forinton zárt. Az FHB-t kevésbé vették észre az eladók, a kisebbik bankpapír 1,6 százalékot vesztett értékéből. Az iraki olajmezőjéről érkező kedvező hírekkel megtámogatott Mol kisebb, csupán 1,9 százalékos esést szenvedett el, és 15 695 forinton zárt. A Magyar Telekom 5 forintot esett és kereken 500 forinton zárt gyorsjelentésének közzététele előtt. A gyógyszeripari papírok ellentétesen mozogtak: a Richter 1 százalékot erősödött és 35 600 forinton született az utolsó kötés, miközben az Egis 2,4 százalékot esett, és 17 505 forinton fejezte be a napot. A Rába 791 forintos záró árfolyamával 4 forinttal távolabb került az állam 815 forintos ajánlatától. Az illikvid papírok között kimutatható forgalmat produkált az Appeninn, melynek árfolyama 2,6 százalékot esett, az E-Star és a Phylaxia − melyek ára változatlan maradt a keddi záráshoz képest −, valamint a 8,7 százalékot zuhanó Est Media. A BIF papírja tíz százalékot emelkedett, míg lefelé a Nutex lógott ki a pesti részvénypiacon, közel 11 százalékot esett az árfolyama. Jó nagyot, 6,4 százalékot zuhant a CIG részvényeinek értéke is.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet