A csütörtöki nagy emelkedés után profitrealizálók temették maguk alá pénteken a pesti börzét, a BUX − a hosszú hétvége előtti utolsó pillanatban érkezett öntés után − végül 2,4 százalékos mínusszal, 17 600 ponton zárt, a forgalom pedig az idei átlagot nem sokkal meghaladó 17 milliárd forint volt. A vezető részvények mind estek, ráadásul az OTP árfolyamával valami különös is történt: fél egy körül a környező árfolyamoknál jóval lejjebb születtek kötések − a BÉT vezetése ezek után bejelentette, átmenetileg, az eset feltárásáig felfüggeszti a stop limit és a stop piaci típusú megbízásokat.
A nagyobbik bankpapír 3 százalékos eséssel, 3541 forinton zárt; ide tartozik még, hogy a Merrill Lynch − 4600 forintos, tehát 25 százalékos felértékelődést előrevetítő célára ellenére − nem ajánlja vételre az OTP-t. A Mol − az olajár esésével párhuzamosan − 3,4 százalékot zuhant, 17 200 forinton született rá az utolsó kötés.
A két nagy papír tehát nem tudta megerősíteni a csütörtöki kitörést, sőt lefordultak az ellenállásokról.
A záráshoz közel mínuszba váltott a Magyar Telekom és a Richter is, előbbi 2,3 százalékos, utóbbi 0,1 százalékos eséssel zárta a hetet; az Egis bukása ennél is nagyobb, 3,3 százalékos volt. Három kisebb papír is jókora emelkedést tudott felmutatni: a Synergon 5,1 százalékot erősödött, a Rábát 7,1 százalékkal húzták fel, az Est Media pedig a felső limitet jelentő 14,9 százalékkal drágult.
A CIG 1,5 százalékot emelkedett pénteken, míg az FHB 0,8 százalékot vesztett értékéből. Az E-Star és a Fotex egyaránt 2,4 százalékot esett, míg a saját részvényeket értékesítő Plotinus fél százalékkal került lejjebb. Kimutatható forgalom mellett a legnagyobb visszaesés az Appeninné volt, 3,4 százalékot vesztett értékéből a papír.
