BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feladta magát a korábbi Goldman-igazgató

2011. október 27. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bennfentes információkat adott át a Goldman Sachs eredményeivel kapcsolatban a Galleon Group hedge fund közelmúltban 11 év börtönre ítélt vezetőjének, Raj Rajaratnamnak a McKinsey korábbi, széles körben ismert vezetője, Rajat Gupta. A korábban a Goldman Sachs igazgatótanácsában is helyet foglaló Gupta ezért tegnap feladta magát az FBI nyomozóinak. Amennyiben a vád bizonyítani tudja igazát, akkor Gupta lesz messze a legmagasabb rangú vállalati vezető, akit bennfentes kereskedelem miatt elítélnek. A szövetségi nyomozók egyébként 2009 óta mindössze 55 ügyben jutottak el a vádemelésig.
Az ügyészek még Rajaratnam perében játszottak le egy olyan felvételt, amelyen Gupta a Wachovia vagy akár az AIG esetleges felvásárlásáról mesél a Galleon vezetőjének. Ezenkívül Gupta árulhatta el az elítélt bennfentesnek a Goldman várakozástól elmaradó eredményét, valamint a 2008-as Warren Buffett-féle 5 milliárd dolláros tőkeinjekcióról is ő adhatott ki információkat. Gupta ügyvédje szerint minden vád alaptalan, védence ugyanis semmilyen előnyt nem szerzett az információk átadásával − igaz, ezt a vád sem állítja.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet