A legnagyobb német bank 777 millió eurós nettó nyereséget jelentett be a harmadik negyedévre − az elemzők mindössze 342 millió eurós profitot vártak −, a tavalyi 1,2 milliárd eurós veszteség után (ez utóbbit a Deutsche Postbank-akvizíció \"eredményezte\", azt nem számítva 1,1 milliárd euró lett volna a nyereség). A német bank bevételei lényegében változatlanok voltak tavalyhoz képest, a harmadik negyedben 7,3 milliárd euró áramlott be, miközben a befektetési banki részleg bevételei 29 százalékot zuhantak, ezt a hagyományos banki üzletágak pótolták. Figyelemre méltó, hogy hosszú ideje nem volt ilyen aktív a német bank az árupiaci saját számlás ügyletekben és a piac szűkülése ellenére jelentős nyereségeket ért el. A Deutsche hangsúlyozta, számításaik szerint nincs szükség tőkeemelésre a szigorodó szabályozás fényében sem: jelenleg 10,1 százalék a Tier 1 tőkemegfelelési mutató. A teljes eurózónaperiféria-kitettség a Deutsche kimutatása szerint a tavaly ilyenkori 12,1 milliárd euróról 4,4 milliárd euróra csökkent − igaz, így is le kellett írni 228 millió eurót a görög adósság értékvesztése miatt.
Mégsem lett veszteséges Svájc legnagyobb bankja a felhatalmazás nélküli kereskedéses botrány után, hiába jelezte a UBS ennek veszélyét profitfigyelmeztetésében. A bank nettó profitja 1,02 milliárd svájci frankra csökkent, miután tavaly ilyenkor még 1,67 milliárd frank volt − a számot azonban több egyszeri tétel módosította: saját adósságának könyvelésén például 1,8 milliárd frankot javított a UBS. A bevételek 3,7 százalékkal, 6,4 milliárd svájci frankra csökkentek a harmadik negyedben.
