BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP volt a nagy vesztes

2011. október 18. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnap reggeli optimizmus után folyamatos csökkenésnek indult a Budapesti Értéktőzsde indexe, amely így napon belüli ugyan 17 961 pontos maximumától jócskán elmaradva, de a pénteki záróértékéhez képest gyakorlatilag változatlan szinten, 17 456 ponton fejezte be a hét első napját. A kereskedés az átlagnál nagyobb forgalom mellett zajlott; a hangulatot az európai adósságválsággal kapcsolatos optimizmus, majd ennek fokozatos lehűlése − és így a nemzetközi befektetők kockázatvállalási kedvének elpárolgása − határozta meg. Az utóbbi napokban zuhanó trendjéből kitörő OTP volt a legnagyobb vesztes, a több mint 10 milliárd forintos forgalmat bonyolító bankrészvény 2,5 százalékos esés után 3402 forinton zárt. A kisebbik bankpapír, az FHB 2 forintot vesztett értékéből, így 518 forinton zárt. A Mol viszont − az olajár esése ellenére − 1,5 százalékot tudott erősödni, így 17 300 forinton született rá az utolsó kötés. A Magyar Telekom részvényei 1 százalékot drágultak, így 505 forint volt az utolsó árfolyam. A Richter is erősödött: a 0,8 százalékos emelkedés kereken 36 000 forintos záró árfolyamra volt jó. Az Egis ötforintos esése 16 990 forintos árfolyamot jelentett. A kisebb papírok között kimutatható forgalomban kereskedtek az Appeninn papírjaival, amelyek 1,75 százalékot erősödtek, és 1,5 százalékot emelkedett az E-Star részvénye is. Megemlíthető még a 2,6 százalékos drágulásával kiemelkedő teljesítményt mutató TVK is. Az illikvid papírok között az Orco tűnt ki a leginkább pozitív irányban. A 6,8 százalékos emelkedés az orosz eszközök eladásának szólhatott. A közel húsz százalékot zuhanó Kreditjog pedig negatív irányban volt az első, de az esők táborát gyarapította a 8 százalékot vesztő BIF, valamint az 5 százalékkal gyengülő Csepel is.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet