Az Anonymous nevű hírhedt hacker aktivistacsoport a New York-i tőzsde, a NYSE internetről történő leradírozásával kíván csatlakozni az amerikai pénzügyi központban több mint két hete zajló, a bankok túlhatalma elleni Occupy Wall Street tüntetéssorozathoz. A NYSE elleni hackertámadást október 10-én kezdené a Youtube-ra feltöltött videóüzenetük szerint a korábban már a Visával és a MasterCarddal szemben sikeresen fellépő Anonymous. Más kérdés, hogy legfeljebb a NYSE honlapját érintheti a támadás, a külön hálózaton futó kereskedést azonban aligha. Nemcsak New Yorkban zajlik az élet: a frankfurti tőzsde kereskedési termét ki kellett üríteni tegnap délután, miután bombafenyegetést kaptak.
