BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP húzta le a BUX-ot

2011. október 3. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Péntek délután magára talált a dél körül, a nemzetgazdasági miniszter bejelentései előtt egészen mélyre, 15 450 pontra is lenéző BUX index, a zárószakaszban pedig a legtöbb blue chip árfolyamát felrántották, így csupán 0,2 százalékos eséssel, 15 775 ponton fejezte be a napot s egyben a negyedévet. A Budapesti Értéktőzsdén átlagos, 16 milliárd forint értékben cseréltek gazdát az értékpapírok. A nap nagy vesztese az  OTP volt, amelyre 3248 forintos árfolyamon született az utolsó kötés; ez 2,5  százalékos csökkenés. Az esésnek az sem tudta elejét venni, hogy a bankpapír az átsúlyozás egyik nyertesének számít − igaz, mind a forint vesszőfutása, mind a Goldman Sachs újbóli célárcsökkentése is az OTP ellen szólt. A Mol viszont 1,4 százalékot tudott erősödni, záróára 14  900 forint lett, s ugyanilyen mértékben került feljebb a Richter is, amely 29 950 forinton zárta a pénteket. A kisebbik gyógyszerpapír, az Egis azonban egészen alacsony forgalom mellett 0,3 százalékos árfolyamvesztéssel zárt. A tegnapi, brüsszeli döntéssel megtámogatott rally után 6 forinttal, 489 forintra  esett a Magyar Telekom jegyzése. A kisebb papírok között nem változott a Rába és a CIG Pannónia árfolyama − pedig utóbbi az átsúlyozás nyertesének számít. Az E-Star árfolyama 1,5 százalékkal lett drágább, miközben az Appeninn árfolyama 0,2 százalékot, a PannErgy pedig 0,7 százalékot halad lefelé. A szélsőséges árfolyammozgásokat bemutató illikvid papírok között a Kulcssoft és a Kreditjog egyaránt elhanyagolható forgalom mellett tudott két számjegyű emelkedést elérni, miközben az Elmű 7,4 százalékos, a Csepel pedig kereken tízszázalékos esést szenvedett el.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet