Nagyon megtetszett a piacoknak az eladósodott európai országok megmentésére vonatkozó legújabb tervvel kapcsolatos spekuláció − vagy csak egy régóta várt korrekció indult be. Mindenesetre jellemzően azok a bankok erősödtek a leglendületesebben az európai tőzsdéken, amelyeket az utóbbi hetekben leginkább agyonütöttek, a remények szerint ugyanis a megerősítendő európai mentőalapból futja majd a megrendült pénzintézetek újratőkésítésére. A BNP Paribas 14,2 százalékkal, a Deutsche Bank pedig 13,6 százalékkal erősödött, de a Barclays is 8 százalékot feljebb került. Nagyrészt a bankszektor kiemelkedő teljesítményének köszönhetik tehát a legnagyobb európai indexek a jókora emelkedésüket: a londoni FTSE−100 4 százalékkal, a frankfurti DAX 5,3 százalékkal, a párizsi CAC−40 pedig szédületes 5,7 százalékkal múlta felül hétfői zárószintjét. Nagyon jól szerepeltek a növekedési várakozásokkal együtt mozgó autógyártók is: a Volkswagen 6,7 százalékot, a Daimler pedig 7,2 százalékot emelkedett. Az árupiaci termékek, köztük az olaj és a nemesfémek is sokat drágultak, ami maga után vonta a nagyrészt Londonban jegyzett nyersanyagtermelők erősödését. A BP olajcég papírjai 5,2 százalékkal, a nemesfémbányász Fresnillo részvényei pedig 10,3 százalékkal erősödtek.
Az amerikai kereskedés hasonlóan jó hangulatban kezdődött: az S&P és a Dow egyaránt 1,8 százalék körüli pluszban nyitott, majd folyamatosan haladtak felfelé. Lapzártánk idején a Dow Jones 2,6 százalékos, az S&P−500 2,5 százalékos, a Nasdaq pedig 2,4 százalékos pluszt mutatott. A legnagyobb nyertesnek a Hewlett-Packard látszott, hiszen 7 százaléknál is nagyobbat drágultak részvényei, ám a bankszektor is egészen jól szerepelt; a JP Morgan Chase például 3 százalékot erősödött.
