Nem tett jót a nemzetközi piacok kockázatkerülő hangulata a Budapesti Értéktőzsdének, bár a Mol, a Richter és az Egis is pluszban tudott zárni − az OTP viszont súlyos zuhanást szenvedett el. A BUX délben még 1 százalékkal az előző napi zárás felett állt, innen azonban folyamatos mélyrepülés indult, és végül 1,3 százalékos visszaesés után 16 115 ponton állapodott meg az index, átlagos, 14,5 milliárd forintos forgalom mellett. A nap nagy vesztese az OTP volt, 6,8 százalékos gyengülést követően 3360 forinton születtek papírjaira az utolsó kötések. Ez 26 havi mélypontot jelent, ráadásul a jegyzés napi alját 3334 forinton találta meg. A forintgyengülés, a megemelkedett országkockázat, a magyar gazdaságpolitikával kapcsolatos bizonytalanság, a szlovák bankadó és a nemzetközi hangulat mind szerepet játszhatott az OTP zuhanásában − ráadásul mindez annak ellenére történt, hogy a bank tovább vásárolta saját részvényeit. Az FHB szintén esett, bár kevésbé meredeken: az 510 forintos utolsó árfolyam 3,2 százalékkal alacsonyabb a keddi zárásnál. A Magyar Telekom 480 forinton, 1 forintos visszaeséssel fejezte be a napot − a többi blue chip viszont erősödött. A Mol 14 700 forintos záró árfolyama 1 százalékos emelkedést takar. A Richter 1,2 százalékkal, 32 600 forintra, az Egis pedig 2,6 százalékkal, 15 300 forintra javított. A kisebb papírok között az értékéből 4,5 százalékot vesztő Fotex, az 1,6 százalékkal visszaeső Appeninn, valamint a 2,9 százalékot gyengülő E-Star részvényeivel kereskedtek számottevő forgalom mellett.
