BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idegesen várt a Fedre a piac

2011. szeptember 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vevők uralták az európai tőzsdéket a Federal Reserve esti, feszülten várt döntése előtt, így nem tartott ki a keddi emelkedés. A hangulatnak nem tett jót sem az IMF jelentése − miszerint mintegy 300 milliárd euróval kellene feltőkésíteni az európai bankokat −, sem az immár januárra jósolt görög államcsőddel kapcsolatos pletyka. Ráadásul a görög pénzügyminiszter kétnapnyi telefonkonferenciázás után sem tudott egyezséget elérni az európai vezetőkkel és az IMF-fel. A londoni FTSE−100 1,4 százalékot, a frankfurti DAX 2,5 százalékot, a párizsi CAC−40 pedig 1,6 százalékot esett. Az olajár esésével rosszul jártak az olajvállalatok, de Európa-szerte zuhantak az autógyártók, a gyógyszeripari cégek és bankok is. Igaz, Londonban a Lloyds 6 százalékot, a Royal Bank of Scotland pedig 2 százalékot javított. A francia és a német bankszektor mellett a biztosítók is mínusszal zártak, az Axa 1,4 százalékot vesztett Párizsban. A Lufthansa nagyot zuhant, miután keddi profitfigyelmeztetését követően a Deutsche Bank tartásról eladásra módosította ajánlását. A nyersanyagszektor Londonban jegyzett szereplői között ismét az Antofagasta rontott a leginkább, 7 százalékot esett, az Imperial Tobacco viszont fél százalékkal erősödött.

A tengerentúlon felemásan indultak az indexek, miközben nagy tech-rally bontakozott ki. A Hewlett-Packard több mint 8 százalékot ugrott, miután kitudódott, hogy a vállalat igazgatótanácsa a még egy éve sem hivatalban lévő vezérigazgató, Leo Apotheker leváltását fontolgatja. A várakozásokat felülmúló bejelentéseket tevő Oracle 7,7, az Adobe 3,5 százalékot drágult. Lapzártánk idején így a Nasdaq 0,5 százalékos pluszban állt, miközben az S&P−500 és a Dow Jones egyaránt fél százaléknál alacsonyabb esést mutatott.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet