Hiába az érezhetően optimistábbá váló nemzetközi hangulat, a forintot erősítő MNB-bejelentés és svájcifrank-pletyka, a BUX csupán minimális, 0,2 százalékos emelkedéssel, 16 331 ponton zárt. A forgalom továbbra is nyárias volt, nem érte el a 11 milliárd forintot. Az OTP részvényeinek árfolyama zárásra 0,3 százalékkal, 3605 forintra gyengült, amivel megközelítette a technikai szempontból kritikus 3588 forintos szintet. Utóbbit a nap folyamán kétszer is szignifikánsan átvitte lefelé a jegyzés. Az FHB viszont pozitívabban fogadta a híreket, és 3,5 százalékkal lett drágább, százmillió forintos forgalom mellett. A Mol 14 550 forintos záró árfolyama 0,4 százalékos erősödést takart. A Magyar Telekom is jól teljesített, részvényeire 1 százalékkal előző záróértékük fölött, 481 forinton születtek az utolsó kötések. A két gyógyszerpapír ismét ellentétesen mozgott. A Richter a nap végi lerántás folytán végül csupán 0,3 százalékkal, 32 205 forintra erősödött, miközben az Egis 2 százalékot vesztve értékéből, 14 910 forinton állapodott meg. A kisebb papírok között a 3,5 százalékos eséssel záró Appeninnt, valamint a kereskedést 7000 forintos árfolyamon stagnálva befejező E-Start övezte számottevőnek nevezhető befektetői érdeklődés. A legnagyobb vesztes a több mint 17 százalékot zuhanó Genesis volt, a Biomed viszont ennél is nagyobbat, kereken 20 százalékot tudott erősödni. Stagnálással végzett a kistokaji visszasajtoló kút fúrásának megkezdését bejelentő PannErgy is, amely így kedden a hétfői záróárnak megfelelő 685 forinton búcsúzott.
