A több aggodalmat keltő hír − az európai bankrendszer bajainak sokasodására utaló jelek, a váratlan olasz leminősítés vagy az IMF recessziót valószínűsítő jelentése − ellenére tegnap az optimizmus felé tolódott el a befektetői hangulat. A piacok szerint most épp az a valószínűbb, hogy Görögország megkapja a következő részletet a hitelcsomagból, és él a remény, hogy a Fed további monetáris élénkítéssel segíti meg a világgazdaságot (vagy legalábbis a részvénypiacokat). A londoni FTSE−100 2 százalékot, a frankfurti DAX 2,9 százalékot, a párizsi CAC−40 pedig 1,5 százalékot erősödött. Ezzel együtt utóbbi indexet lehúzta, hogy a francia bankok folytatták gyászos szereplésüket. A Société Générale 3,1, a BNP Paribas pedig 6,5 százalékot zuhant zárásra. Európa-szerte erősödtek az autógyártók, közülük is kiemelkedett az olasz FIAT 7 százalékos szárnyalása. A kiskereskedelmi szektor is a nyertesek között volt, a svéd H&M 4,2, a német Metro pedig 3,6 százalékkal erősödött. A gyógyszeripari vállalatoknak is jó napjuk volt, a Sanofi 3,2 százalékot ment fel egy kedvező bírósági ítéletnek köszönhetően, a GlaxoSmithKline pedig 2,2 százalékkal lett drágább. A légitársaságok viszont gyengültek, különösen a Lufthansa, amely 4,4 százalékot vesztett, de az Air France-KLM is 3,7 százalékot esett.
Az európai befektetők jó hangulata átragadt az amerikai piacokra is; lapzártánk idején a Dow Jones 1 százalékos, az S&P−500 1,1 százalékos, a Nasdaq pedig 0,9 százalékos pluszban állt. Az Apple részvényárfolyama új rekordmagasságra emelkedett 422 dolláron, az ARM pedig különböző felvásárlási pletykák miatt 4 százalékot erősödött − ám nem minden tech-részvény szerepelt ilyen jól, a Netflix például közel 9 százalékot zuhant.
