Gyorsan elpárolgott hétfőn a múlt hét végi optimizmus, hiszen továbbra sem hagyja nyugodni a világ tőzsdéit az európai adósságválság, és rosszkedvűen várják a befektetők a Federal Reserve e heti bejelentését is − így megszakadt az ötnapos emelkedés, és újra mínuszba váltottak a világ tőzsdéi. A piacok semmilyen megnyugtató jelzést nem kaptak az euróválsággal kapcsolatban, és tovább rontotta a hangulatot, hogy a német kormánykoalíció nagy veszteséget szenvedett el egy tartományi választáson, és újabb pletykák terjedtek el a napokban következő effektív görög államcsődről is. A londoni FTSE−100 2 százalékot, a frankfurti DAX 2,8 százalékot, a CAC−40 pedig 3 százalékot vesztett a pénteki záráshoz képest. Az esést a megszokott módon a bankrészvények vezették: a Société Générale 6,7 százalékot, a Deutsche Bank 4,5 százalékot, a Lloyds pedig 6,7 százalékot zuhant. Nem tetszett a befektetőknek a Credit Suisse megállapodása a német hatóságokkal az adókerülésről, a második legnagyobb svájci bank 6,2 százalékkal került lejjebb. Az autógyártók papírjai is megsínylették a rossz hangulatot, a Volkswagen 4,9 százalékkal, a Peugeot pedig 4,6 százalékkal ér kevesebbet. Mélyrepülést folytatnak a Londonban jegyzett bányavállalatok is, az Xstrata 6,8 százalékot, a chilei rézbányász Antofagasta pedig 8,2 százalékot vesztett értékéből. A tengerentúlon folytatódott a lefelé tartó trend, a Dow másfél százalékos zuhanással nyitott. Lapzártánk idején a Dow Jones és az S&P−500 1,8 százalékos, a Nasdaq pedig 1,2 százalékos mínusznál járt. A Bank of America ezúttal csupán 3,5 százalékos esésben volt, ami a pénzintézet utóbbi hetekben folytatott hányattatását tekintve jó eredménynek tekinthető.
