BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol volt a legnagyobb vesztes

2011. szeptember 20. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alacsony forgalom mellett szenvedett el jókora csökkenést a Budapesti Értéktőzsde indexe. A délelőtti visszaesés után maradt a rosszkedv, a nemzetközi piacokkal ellentétben a pesti tőzsde nem tudott elmozdulni a holtpontról. A BUX 2,9 százalékos gyengülést követően 16 294 ponton zárt, kifejezetten alacsony, 8,3 milliárd forintos forgalom mellett. A nagyobb papírok közül egyedül az Egis tudott minimális emelkedéssel zárni, a blue chipek esetében viszont folytatódott az utóbbi hetek gyengülő trendje. A legnagyobbat, 4 százalékot a Mol zuhant − ezért leginkább az olajár esése tehető felelőssé −, az olajpapír záró árfolyama 14 495 forint volt. Az OTP-t sem kímélte a piac, a 3615 forintos zárás 3,3 százalékos lemorzsolódást jelent a nagyobb bankpapírnál. Az FHB viszont kismértékben, 3 forinttal emelkedni tudott. A Magyar Telekom 16 forintot vesztett értékéből és 476 forinton fejezte be a napot. A két gyógyszerpapír ellentétesen mozgott, bár az Egis is csupán 0,3 százalékkal tudott emelkedni − 15 220 forintos árfolyamon zárva −, a Richter 1,2 százalékkal, 32 100 forintra esett. A kisebb papírok közül a 3,3 százalékkal olcsóbbá váló Appeninn, a 3,8 százalékkal visszaeső E-Star, valamint az 1 százalékot eső Est Media generált érzékelhető forgalmat. A Synergon 4,2 százalékkal, a Rába pedig 0,3 százalékkal ért kevesebbet, mint pénteken − a közgyűlést tartó Genesis viszont alig 15 ezer forintos forgalom mellett emelkedett valamivel több mint 1 százalékot.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet