BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csapongás után gyengült a BUX

2011. szeptember 14. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai tőzsdék viharosan volatilis hangulatát követte tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe is, a zárás leszúrása viszont végül 0,3 százalékos mínuszt, azaz 16 489 pontos végső értéket jelentett. A piac az idei átlagot jóval meghaladó forgalommal hálálta meg az OTP, valamint az FHB visszatérését. A bankpapírokat nem is kellett újra felfüggeszteni, a piac talán már beárazta a kormány devizahitelekkel kapcsolatos döntéseiből következő veszteségeket, ám a nagyobbik bankpapír így is 2,7 százalékot esett, 3638 forinton végezve. Az FHB 3,2 százalékos gyengülés után 570 forinton állt meg. A Mol ellenben 1,6 százalékkal, 14 660 forintra erősödött annak ellenére, hogy a délelőtti nagy öntésben még egészen 14 ezer forintig nyomták le az olajpapírt, nagy forgalomban. A mozgástól függetlenül a Slovnaft közölte, hogy a Mollal közösen mintegy 80 millió eurós beruházással növelné az Adria kőolajvezeték kapacitását a Reuters szerint.

A 482 forinton megálló Magyar Telekom 6 forintot vesztett értékéből, pedig a nyitás után még 500 forintig erősödött. Az Egis forgalma eltörpült a tegnapihoz képest, a kisebbik gyógyszergyártó 1,6 százalékos eséssel, 14 705 forinton zárt. A Richter viszont 1 százalékkal, 32 820 forintra erősödött. A társaság közölte azt is, hogy a Bank of New York Mellon letétkezelő tulajdonrésze a Richterben 5,25 százalékról 4,98-ra csökkent. A kisebb papírok között az E-Star 7,2 százalékos, valamint a Synergon 7,5 százalékos emelkedése volt említésre méltó.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet