BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OTP nélkül is esett a BUX

2011. szeptember 13. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP és az FHB kereskedésének felfüggesztése elvitte a forgalmat a Budapesti Értéktőzsdéről, ám a BUX így is majdnem három százalékot esett − igaz, a többi régiós index is csökkenéssel zárt. A két bankrészvényt a devizahitelek végtörlesztésével kapcsolatos miniszterelnöki beszéd miatt függesztették fel, ám a többi részvény esetében is érződött, hogy a kormány tervei elriasztották a vevőket a magyar piacról. Ebben közrejátszhatott az is, hogy az ötéves magyar állampapírok nemfizetése ellen biztosító cds-ek kockázati felára két és fél éve nem látott magasságba emelkedett.

A 7,5 milliárd forintos forgalom nagy részét, ötmilliárdot a Mol adásvétele hozta a BÉT-re. Az olajcég papírjai azonban jókora, 6,3 százalékos zuhanással, 14 425 forinton zártak. A második legkelendőbb papír az Egis volt közel egymilliárd forinttal: a kisebbik gyógyszeripari részvény szintén mínuszban töltötte a nap nagy részét, ám az utolsó pillanatban egy kötés 3,75 százalékos pluszba repítette a részvényt. A Magyar Telekom 488 forintos záró árfolyama 1 forintos értékvesztést jelent, a Richter viszont nagyobbat, közel 5 százalékot esett, és 32 500 forinton fejezte be a napot. A kisebb papírok között az E-Star 11 százalékos zuhanását, valamint a CIG szintén jelentős, 6,3 százalékos értékvesztését érdemes kiemelni, az Appeninn viszont − amelynek részvényei átkerülnek az A kategóriába − 7,8 százalékkal erősödött. A PannErgy 1,5, a TVK 1,6, a Rába 2,6, a Synergon pedig 7 százalékot esett.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet