A világ egyik legnagyobb magántőke-befektetési alapja, a Carlyle Group L.P. beadta az első nyilvános részvénykibocsátással (IPO) kapcsolatos kérvényét az amerikai tőzsdefelügyeletnek (SEC). A Carlyle egyelőre csupán 100 millió dollár értékben bocsátana ki részvényt. Az év első hat hónapjában 2,07 milliárd dollár bevételt elérő, New York-i székhelyű alap már 2007-ben fontolgatta az IPO-t, azóta azonban riválisai − például a Blackstone, a KKR, a Fortress vagy az Apollo Global Management − már nyilvános tőzsdei cégek lettek. A kibocsátási tájékoztató tervezetéből kiderül számos eddig nem nyilvános adat − többek között az, hogy a Carlyle 153 milliárd dollárnyi eszközt kezelt az előző negyedévben, ami nem sokkal marad el a Blackstone 159 milliárd dolláros eszközállományától. Az IPO aláírói a JPMorgan, a Citigroup és a Credit Suisse lesznek.
