BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges félévet zárt a Nutex

2011. szeptember 2. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hiába két és félszerezte meg árbevételét a Nutex, adózott eredménye 43 millió forint veszteséget mutatott az első félévben − derül ki a termékeit MLM-módszerekkel értékesítő cég féléves jelentéséből. A táplálékkiegészítőkkel, gyógyszerekkel és kozmetikai termékekkel folglalkozó, nehezen átlátható céges és tulajdonosi struktúrával rendelkező cég árbevétele 1,28 milliárd forintra nőtt, ami 241 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A rendkívül kockázatos befektetésnek minősíthető Nutex egy részvényre jutó eredménye (EPS) a tavalyi 3,52 forintról mínusz 38,37 forintra esett. A Nutex közleménye szerint a pozitív, 39,2 millió forint nyereséget mutató üzemi eredményt a pénzügyi veszteségek rontották le, amelyek a \"nem realizált devizás átértékelésekre\" vezethetők vissza.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet