Mozgékony napja volt tegnap a Budapesti Értéktőzsdének, a BUX index ugyanis 2,1 százalékos emelkedéssel, 18 471 ponton zárta a napot − a régióban egyedül az osztrák ATX teljesített jobban. Az optimista nyitás után majdnem 300 pontot esett a BUX, ezt követően azonban − főleg a kedvező külföldi tendenciáknak, nevezetesen a QE3 nagyobb esélyének és a négykor érkező amerikai makroadatoknak köszönhetően − egyre erősebben vette felfelé az irányt. Az értékpapírok 14,8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a budapesti parketten, ami még mindig alacsony érdeklődést sejtet. A blue chipek közül egyedül OTP maradt mínuszban: a bankpapír nem tudta átvenni a világban eluralkodott pozitív hangulatot, amiben a miniszterelnöki interjú is közrejátszhatott − így 0,7 százalékos esés után 4150 forinton zárt. Ezzel szemben a Mol − amely már tegnap is felülteljesített − jelentős, 5,3 százalékos emelkedéssel nyugtázta a napot, a záró árfolyam 17 480 forint volt. Jót tehetett a Mol árfolyamának, hogy egyes értesülések szerint rendeződni látszik a horvátországi leányvállalata, az INA körüli helyzet; erre utalt az is, hogy Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök tegnapelőtt tagadta a korrupcióvádat. A Magyar Telekom 1,8 százalékot, a Richter 2,3 százalékot, az Egis pedig 2,5 százalékot erősödött. A kisebb papírok között a 70 ezer forintos forgalom mellett közel 20 százalékot emelkedő Kreditjog szerepelt a legjobban, az orosz eszközeinek egy részét eladó Orco pedig 1,1 százalékkal lett drágább. A kiábrándító jelentést közzétevő Est Media 0,8 százalékot veszített értékéből, az E-Star 1 százalékos esés után 8100 forinton, a gyorsjelentését a tőzsdezárás után közzétevő Synergon pedig 1,2 százalékos értékvesztést követően 252 forinton fejezte be a szerdát.
