BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fondul papírjaira áhítozik a bécsi tőzsde

2011. augusztus 26. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bécsi börze képviselői arról próbálják meggyőzni a román kárpótlási alapot (Fondul Proprietatea, FP) menedzselő Franklin Templetont Invesment (FTI), hogy Varsó helyett az osztrák fővárosban listázzák az alapot. A román részvények helye Bukarestben van, ám ha a kárpótlási alap menedzserei szükségesnek tartanak egy másodlagos listázást is, Bécs jobb választás lenne, mint Varsó − nyilatkozta az osztrák tőzsdevezér, Michael Buhl. Hozzátette: a kárpótlási papírok iránt Bukarestben az árfolyamkockázat miatt csekély az érdeklődés, ez a veszély Bécsben − mivel euróban folyna a kereskedés − minimalizálódna. Érdemes figyelembe venni emellett azt is, hogy Varsóban az intézményi pozíciók mindössze 30 százaléka van külföldiek kezében, miközben Bécsben ez az arány meghaladja a 85 százalékot is − tette hozzá Buhl. Az FTI még július elején jelentette be, hogy a varsói tőzsdén tervezi listázni a kárpótlási alapot, a helyszínről várhatóan a szeptemberi közgyűlésen születik végső döntés. A tervezett másodlagos listázás során várhatóan az FP részvényeinek 10 százalékát dobják majd piacra.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet