A bécsi börze képviselői arról próbálják meggyőzni a román kárpótlási alapot (Fondul Proprietatea, FP) menedzselő Franklin Templetont Invesment (FTI), hogy Varsó helyett az osztrák fővárosban listázzák az alapot. A román részvények helye Bukarestben van, ám ha a kárpótlási alap menedzserei szükségesnek tartanak egy másodlagos listázást is, Bécs jobb választás lenne, mint Varsó − nyilatkozta az osztrák tőzsdevezér, Michael Buhl. Hozzátette: a kárpótlási papírok iránt Bukarestben az árfolyamkockázat miatt csekély az érdeklődés, ez a veszély Bécsben − mivel euróban folyna a kereskedés − minimalizálódna. Érdemes figyelembe venni emellett azt is, hogy Varsóban az intézményi pozíciók mindössze 30 százaléka van külföldiek kezében, miközben Bécsben ez az arány meghaladja a 85 százalékot is − tette hozzá Buhl. Az FTI még július elején jelentette be, hogy a varsói tőzsdén tervezi listázni a kárpótlási alapot, a helyszínről várhatóan a szeptemberi közgyűlésen születik végső döntés. A tervezett másodlagos listázás során várhatóan az FP részvényeinek 10 százalékát dobják majd piacra.
