Rendkívüli ingadozások után végül − hét egymást követő hatalmas zuhanással végződő nap után − pluszban zártak az európai tőzsdék. A jelek szerint a befektetők a nap elején folytatódott hatalmas, ötszázalékos visszaesés után már túladottnak láthatták a piacokat, amit követően korrekciós rally indult; emellett a Fed közbelépésére vonatkozó spekuláció is a kockázatvállalási kedv növekedésére hatott. A frankfurti DAX volt a nagyobb európai indexek közül az egyedüli, amely − éppen hogy − nem tudott visszatérni a pozitív tartományba, 0,1 százalékkal esett. A londoni FTSE−100 viszont 1,9 százalékkal, a párizsi CAC−40 pedig 1,6 százalékkal emelkedett. Kiemelkedett az európai papírok közül az utóbbi kereskedési napokon mindig óriásit eső BMW, amely majdnem tíz százalékot szerzett vissza értékéből. A német energiaszektor egészét lehúzta azonban a profitcsökkenésről beszámoló RWE, amely 5 százalékot zuhant. A kockázatvállalás visszatérésével a defenzív papírok kevésbé voltak vonzóak: a France Télécom, a Deutsche Telekom és a Vodafone is esett. Párizsban a tíz százalékkal javító Alcatel-Lucent és az 5 százalékkal erősödő Michelin szerepeltek a legjobban. A londoni tőzsdén az InterContinental Hotels Group gyorsjelentését jutalmazta a piac 8,2 százalékos emelkedéssel, a Royal Bank of Scotlandre viszont ezúttal is rájárt a rúd, majdnem 6 százalékot esett. Az ezüst áresése a Fresnillo árfolyamát is magával rántotta, 7,3 százalékkal gyengült a papír. A tengerentúlon már egyértelműen felfelé törtek az indexek: a Dow 2,1 százalékos, az S&P−500 2,8 százalékos, a Nasdaq pedig 3,7 százalékos erősödésnél állt lapzártánk idején. A Fed beavatkozásában reménykedve a befektetők újra venni kezdték a pénzügyi papírokat, a Bank of America például 8 százalékos, a Citigroup pedig 9,5 százalékos pluszban volt előző napi 15 százalékos zuhanása után.
