Közel ötszázalékos mínuszban, majdnem 19 100 ponton nyitott tegnap a Budapest Értéktőzsde indexe, ezt követően azonban többször is megindult felfelé, és végül 1,6 százalékos esésnek megfelelő 19 733 ponton zárta a napot. Ez ugyan újabb kétéves mélypont, ám a régiós indexek között így a jobban szereplők között volt a budapesti mutató. A forgalom az utóbbi napok pánikhangulatának megfelelően jóval élénkebb volt az idei átlagnál, meghaladta a 27 milliárd forintot. A közelmúltban sokat ütött OTP ismét hatalmas eséssel nyitott − feltehetőleg a kisbefektetői likvidálások miatt −, ám végül visszatértek a vevők, így a kevés pozitív tartományban záró papír között volt: majdnem félszázalékos erősödéssel, 4690 forinton végzett. A bankpapír forgalma kiemelkedő volt, kis híján elérte a 18 milliárd forintot. A kisebbik bankrészvény, az FHB is hasonló napon belüli pályát írt le, ám végül 0,7 százalékkal gyengült a csütörtöki záráshoz képest. A Mol árfolyama követte az uralkodó rossz hangulatot − és ezzel az olaj árát −, 2,1 százalékkal, 18 300 forintig gyengült. A Magyar Telekom 2,6 százalékot esett és 526 forinton született papírjaira az utolsó kötés. A Richter 2,8 százalékkal, 36 090 forintig esett, a kosárban adott nagy papírok közül a gyógyszerrészvénynél ugyanis csak kevés vevő akadt. Szektortársa, az Egis 2,2 százalékkal lejjebb kerülve, 17 600 forinton fejezte be a kereskedést. Az érzékelhető forgalmat bonyolító kisebbek között tovább zuhant az E-Star, kereken tíz százalékkal, 9000 forintot ért a nap végén. A társaság szerint ebben szerepet játszott − a menedzsment álláspontja szerint megalapozatlan − Concorde-leminősítés is. Súlyos, 9,3 százalékos mínusszal zárt a Synergon, a CIG Pannónia 3,7, a Rába 4,1, a PannErgy pedig 0,8 százalékot gyengült a hét utolsó napján.
