BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hangulat uralkodott a tőzsdéken

2011. július 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem oldódott meg egyik adósságválság sem, a gyorsjelentések sem voltak jók, ráadásul délután jött egy kiábrándító amerikai makroadat is − minden a nemzetközi tőzsdék esése mellett szólt. A londoni FTSE−100 1,2, a frankfurti DAX 1,3, a párizsi CAC−40 pedig 1,4 százalékot esett, miközben a madridi IBEX−35 közel 2, a milánói FTSE MIB pedig közel 3 százalékos mínusszal zárt. A tőzsdék már mélyen mínuszban jártak, amikor fél háromkor az amerikai tartós fogyasztási cikkekkel kapcsolatos adat még erősebben bedöntötte az indexeket; elsősorban a pénzügyi szektor bukott. Frankfurtban a Commerzbank és a Deutsche Bank, Párizsban a Société Générale és a Crédit Agricole, Londonban pedig a Lloyds és a Royal Bank of Scotland nagyjából 3 százalékot esett, akárcsak a kiábrándító gyorsjelentéssel előálló spanyol bankóriás, a Banco Santander. Ennél is rosszabbul szerepeltek az autógyártók: a Peugeot 8 százalékos és a Renault 3,5 százalékos zuhanásához képest viszonylag jól szerepelt a csak 1,6 százalékot eső Daimler. A svájci Clariant gyógyszergyártó 14 százalékot, a német Merck pedig 4,5 százalékot esett negyedéves jelentése után, és a világ legnagyobb acélgyártója, az ArcelorMittal jelentését is másfél százalékos mínusszal nyugtázták. Egyetlen jelentősebben emelkedő papír volt az egész kontinensen, az Autonomy nevű szoftverfejlesztő gyorsjelentését közel 5 százalékos emelkedéssel jutalmazta a piac. A tengerentúlon folytatódott a rossz hangulat, a Dow Jones 0,8 százalékos, az S&P−500 1,2 százalékos, a Nasdaq pedig 1,8 százalékos mínuszban állt lapzártánk idején. A pozitív gyorsjelentést közzétevő Boeing 4 százalékot erősödött, a profitfigyelmeztetést bejelentő Juniper viszont 20 százalékot zuhant.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet