BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az OTP maradt talpon

2011. július 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az optimista nyitás után gyengült a Budapesti Értéktőzsde indexe, majd zárás előtt erősen lehúzták − végül a 0,7 százalékos visszaesést jelentő 21 725 ponton állt meg a BUX index. A kedvezőtlen európai gyorsjelentések a jelek szerint Budapesten is elrontották a hangulatot, a kereskedés azonban nyárias, csupán 9,4 milliárd forintos forgalomban zajlott, így kis tételekkel is jelentősebb árfolyammozgásokat okozhattak. A jelentős részvények közül egyedül az OTP maradt − éppen hogy − a pozitív tartományban − a bankpapír mindössze 4 forintos erősödéssel, 5539 forinton zárt −, igaz, a zárás előtt néhány perccel még 5580 forintnál járt. Az FHB 0,7 százalékos emelkedés után végzett 884 forintos árfolyamon. A Magyar Telekom bármiféle hír nélkül 1,7 százalékot esett és 538 forinton fejezte be a napot, a Mol 0,9 százalékos esését viszont részben magyarázhatja az olajár csökkenése, valamint a BP vártnál gyengébb gyorsjelentése is. Az olajcég 20 415 forintos árfolyamon zárt. A Richter 1,3 százalékkal, 30 010 forintra esett, miközben a másik gyógyszeripari papír, az Egis fél tizedszázalékkal csökkent, 18 310 forintra. A kisebb papírok között az E-Star közel 4 százalékos erősödése tűnt ki pozitív irányban, a Phylaxia papírjai pedig 11,5 százalékkal emelkedtek, elhanyagolható forgalomban. Szintén minimális forgalom mellett esett az Őrmester 15, a Genesis pedig 7,7 százalékot. Az Est Média papírjai 1,5 százalékkal alacsonyabb értéken cseréltek utoljára gazdát, ugyanilyen arányban erősödtek viszont a Visonka részvényei. A Synergon részvényei 2,3 százalékot vesztettek értékükből, miközben a PannErgy papírjainak értéke nem változott, a Rába pedig 0,3 százalékot kúszott felfelé.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet