Hétfőn folytatódott az adósságválság mindkét cselekményszála − megoldatlan maradt az amerikai plafonválság, Görögország pedig újabb leminősítéseket kapott −, így nem meglepő, hogy rossz hangulat uralkodott a nemzetközi tőkepiacokon. Európában a milánói és a madridi tőzsdék indexei nagyot zuhantak, az FTSE MIB 2,5 százalékot, az IBEX−35 1,9 százalékot, a párizsi CAC−40 pedig 0,8 százalékot esett, miközben a londoni FTSE−100 és a frankfurti DAX alig változott pénteki záróértékéhez képest. A leggyengébben a pénzügyi szektor szerepelt, a Barclays 4,4 százalékot esett Londonban, a Commerzbank 4 százalékot vesztett, Párizsban pedig a Credit Agricole vezette a mélyrepülést 5,5 százalékos zuhanással. Két olasz bank, az UniCredit és az Intesa Sanpaolo is 7 százaléknál nagyobb mértékben gyengült, a spanyol BBVA 3,5 százalékot esett, a Dexia pedig 8,2 százalékot vesztett értékéből Brüsszelben. Egyedül az eszközeladásai miatt újra nyereségről beszámoló Allied Irish emelkedett ki a bankok közül közel 9 százalékos erősödésével. Frankfurtban az autógyártók szerepeltek jól, a BMW részvényei például 3 százalékkal lettek drágábbak. A kockázatkerülő hangulat jót tett a biztonságosabbnak tekintett gyógyszer- és dohányipari részvényeknek, a Roche Holding részben ennek köszönheti 2 százalékos emelkedését; a Fresnillo az arany és az ezüst árának emelkedése miatt ment fel 2,9 százalékot. A tengerentúlon az európainál is rosszabb hangulatban indult a nap, a Dow Jones 130 pontos eséssel kezdett, innen azonban emelkedésnek indultak az indexek. Lapzártánk idején a Dow Jones 0,3 százalékos, az S&P−500 pedig 0,2 százalékos mínuszra tornázta fel magát, a Nasdaq pedig elérte pénteki záróértékét. Az adósságplafon körüli huzavona miatt egyre frusztráltabb befektetők elsősorban a bankpapírokat büntették.
