BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartott az optimizmus

2011. július 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jó hangulatban folyt tegnap a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén: a BUX index pozitív tartományban töltötte az egész napot, és végül 0,7 százalékos emelkedéssel, 21 504 ponton állt meg. Az idei átlagot valamivel meghaladó, 19 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a budapesti parketten. Az OTP-nek jót tett a pozitívabbá váló európai hangulat, a kontinens bankszektorával párhuzamosan − jelentős, 13 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett − 3,2 százalékos emelkedés után 5420 forinton zárt. A kisebbik bankpapír, az FHB ugyanakkor közel egy százalékot esett. Ennél is nagyobbat esett azonban a Mol, amely 1,7 százalékos eséssel, kereken 20 ezer forinton fejezte be a napot − pedig az olajrészvény is emelkedéssel indított, ám zárás előtt nem sokkal nagyobb tételek jelentek meg az eladói oldalon. A Magyar Telekom 1,1 százalékos erősödéssel, 544 forintos árfolyammal hagyta maga mögött a szerdai napot. A Richter részvényei fél százalékkal lettek drágábbak, s 37 095 forinton végeztek. Szektortársa, az Egis viszont 0,8 százalékot esett, és 18 400 forinton zárt. Az utóbbi hetekben jelentős árfolyam-emelkedést produkáló Est Media a negyedik legnagyobb forgalmú részvénnyé küzdötte fel magát − 232 millió forint értékben cseréltek gazdát a korábbi econet-papírok −, és ismét pozitív tartományban, 4 forintos emelkedéssel fejezték be a napot, pedig a nap során tízszázalékos mínusznál is jártak. A Gránit Bankkal együttműködési megállapodást kötő CIG Pannónia 1,6 százalékot erősödött, míg a saját részvényeit vásároló Fotex 0,8 százalékot esett. A kisebb papírok közül a Hybridbox és az Őrmester tűnt ki − 9,5, illetve 6,5 százalékos emelkedéssel −, a Kulcssoft viszont jelentéktelen forgalom mellett közel 13 százalékkal zuhant.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet