BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Célegyenesbe fordult a tőzsdei gigafúzió

2011. július 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az igen szavazatok csaknem 96 százalékos arányával hagyták jóvá a New York-i értéktőzsde (NYSE Euronext) részvényesei a társaság csütörtöki rendkívüli közgyűlésén a Deutsche Börse 9,4 milliárd dolláros fúziós javaslatának elfogadását − írta a Reuters. Ugyan az ügyletet egyenlő felek házasságának állítják be a tőzsdeoperátorok, ám a valóságban az egyesülés után létrejövő cégben 60 százalékos tulajdonrésszel rendelkeznének a frankfurtiak, valamint az igazgatóság 17 tagjából is tízet ők delegálnának. Az egyesülést még a Deutsche Börse részvényesei 75 százalékának is jóvá kell hagynia, a tulajdonosok július 13-ig nyilatkozhatnak részvénycserére vonatkozó szándékukról. Az előzetes adatok alapján azonban a német félnél sem lesz gond a jóváhagyással. Ennek érdekében ugyanis mindkét társaság az egyesüléstől várható 500 millió eurós megtakarítást hangsúlyozta, valamint ígéretet tettek egy részvényenként 2 eurós soron kívüli osztalék kifizetésére a fúzió sikeres lezárását követően. Nagyobb kihívást jelenthet azonban az európai versenyjogi vizsgálat kimenetele, az egyesülés után létrejövő tőzsde ugyanis csaknem monopóliumhelyzetbe kerül a származékos termékek kereskedése terén. Erre hivatkozhatva az antitröszteljárás még megakaszthatja az ügyletet vagy legalábbis egyes üzletágak leválasztására kötelezheti a céget.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet