BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol fűtötte az emelkedést

2011. július 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vártnál jobb amerikai munkanélküliségi adat, illetve az ECB portugál kötvényekkel kapcsolatos bejelentése folytán kibontakozó kedvező nemzetközi hangulatban a magyar piacon is az optimizmus volt az úr. Igaz, a BUX tegnapi emelkedésében a Mol kimagasló teljesítménye játszotta a főszerepet. A mutató végül 1,67 százalékkal erősödve napi maximuma közelében, 22 484 ponton zárt.

A vezető papírok közül az elmúlt napokban a negatív horvátországi hírfolyam miatt igencsak meggyötört Mol rallyja volt a legfeltűnőbb. A technikailag már erősen túladottá vált papír csütörtökön 5,13 százalékkal szárnyalva 20 920 forintra korrigált. Az ECB-kamatdöntés után nagyot erősödő forint ellenére viszont visszafogottabb, 0,7 százalékos emelkedéssel, 5790 forinton végzett az OTP. Úgy tűnik, a bankpapír nem igazán tud feltápászkodni, mióta szerdán átvitte lefelé az 5880 forintos szintet. A jóval átlag feletti, 20,8 milliárd forintos összforgalom oroszlánrészét is az olajpapírra és az OTP részvényeire kötött ügyletek adták.

A Richternek csupán alig negyedszázalékos erősödésre futotta, így 37 690 forinton végzett a gyógyszergyártó. Szektortársa, az Egis is csak a záró szakasz lekötése folytán zárt 0,32 százalékos plusszal, 19 060 forinton, előtte ugyanis még 240 forinttal magasabban járt.
A blue chipek közül egyedül a Telekom zárta a vörös tartományban a napot, a távközlési cég részvényei 0,18 százalékkal, azaz egyetlen forintnyi eséssel 570 forintra rontottak.

A mérhető forgalmú kisebb papírok esetében az utóbbi hetekben sokat ütött Est Media drágult ütemesebben, részvényeire előző záróértéküknél 14,55 százalékkal magasabban, 189 forinton születtek az utolsó kötések. A vesztesek közé iratkozhatott fel viszont az FHB, amely 0,43 százalékkal, 916 forintra rontott.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet