A globális részvénypiacok jelenleg stabil képet mutatnak, ám a befektetők elmúlt két negyedévben tapasztalható erősödő kockázatkerülése folytán a defenzív szektorok papírjai lehetnek csábítóbb befektetési célpontok − vélik az Erste elemzői harmadik negyedéves befektetési stratégiájukban. Mindazonáltal összességében a részvénypiacok nagyobb emelkedésére kisebb az esély, ezért fenntartják az eszközosztályra vonatkozó semleges ajánlásukat. A fejlett piacok közül az amerikaiban lehet még potenciál az erősödésre, míg a feltörekvők közül a kelet-közép-európai régiót tartja a legcsábítóbbnak az osztrák elemzőcsapat.
Országokra lebontva Románia, Törökország és Oroszország után a magyar részvénypiacon látják a legnagyobb, idén összesen 23,3 százalékos emelkedési potenciált, ez azonban jövőre becsléseik szerint 16,1 százalékos növekményre csökkenhet. Eszközallokációs modelljükben összességében a részvények és a kötvények semleges súlyozása mellett továbbra is a készpénz alul-, illetve az arany felülsúlyozását javasolják.
A közép-európai gazdaságok terén a gazdasági növekedés folytatódására számít az Erste. Az eddigi lemaradók, így Magyarország, Románia és Horvátország gazdaságai a második félév során felzárkózást mutathatnak, ám teljesítményük valamelyest még így is elmaradhat az élboly (Lengyelország és Szlovákia) növekedésétől. A térség tőkepiacának teljesítménye elsősorban az eurózóna adósságválságának fejleményeitől függhet majd. Az újabb görög megszorítások megszavazásával és ezáltal a szükséges EU−IMF hitelrészlet várható folyósításával egyelőre stabilizálódni látszik valamelyest az összkép. A régió állampapírjai esetében a kockázatkerülőbb befektetőknek cseh, illetve szlovák kötvények vásárlását javasolja az Erste a harmadik negyedévben.
