BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Borongós napon van túl a BUX

2011. július 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Borongósan indult a keddi nap, közvetlenül a nyitás után 22 314 pontig zuhant a BUX index, innentől kezdve azonban emelkedni kezdett, majd zárás előtt újra nagyot esett − végül az 1,1 százalékos mínuszt jelentő 22 376 ponton állt meg a Budapesti Értéktőzsde mutatója. Az idei átlagot némileg felülmúló 17,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a budapesti parketten. A Mollal kapcsolatos rossz hírek uralták a napot, az olajcég részvényárfolyama érzékenyen reagált a vezérigazgatóval, Hernádi Zsolttal szembeni vádakra: bár a kiadatásról szóló hírek cáfolatára visszarántották a súlyos zuhanással nyitó olajpapírt, az óvatos befektetők ezután is folytatták az eladásokat. A Mol végül 3,6 százalékos eséssel zárt, tízmilliárd forint feletti forgalom mellett; a 20 150 forintos záróár immár 15 százalékkal alacsonyabb, mint az a szint, ahol a magyar állam belevásárolt a Molba. Az olajcég értéke tegnap önmagában 80 milliárd forinttal esett, a teljes állami csomagon tehát 19 milliárd forintos veszteséget szenvedett el. Az OTP is gyengült, 0,8 százalékos esés után 5900 forinton állt meg a nagyobb bankpapír; az FHB 1 százalékkal, 917 forintra esett. A nagyobb részvények közül a Richter és a Magyar Telekom mutatott fel valamirevaló, 0,6, illetve félszázalékos növekedést. A gyógyszeripari cég 37 030 forinton, a telekompapír pedig 583 forinton zárt; az Egis árfolyama eközben alig változott. A legnagyobbat, közel 7 százalékot a Danubius papírjai emelkedtek tegnap, egyesek a fő tulajdonos további vásárlásait sejtik a háttérben. Az Est Media azonban hiába készült pozitív bejelentésre a Volt fesztivállal kapcsolatban, részvényárfolyama 7,9 százalékot esett.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet