BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új éves csúcsra futott az OTP

2011. április 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Napközben 6466 forinton új éves csúcsra húzták fel az OTP árfolyamát, amelyet innen 6300 forintig is visszaöntöttek, végül azonban a zárás ennél kicsit fényesebbre sikerült. Megjött a forgalom szerdán az OTP részvényére, a több mint 15 milliárd forintnyi üzletkötés azt jelentette, hogy a sávtetőnél sokan döntöttek úgy, realizálják az addig elért nyereséget. A részvény így a napközbeni 6400 forint feletti szintet nem is tudta megtartani, igaz, végül a záró szakasz felkötésének köszönhetően 6375 forinton, 0,2 százalékos pluszban fejezte be a napot.  Ez azonban azt is jelenti, hogy a 6400 forintos kitörési szintet sem sikerült zárásra megtartani, így kérdéses lehet a következő napokra a további emelkedés.

A BUX ennek ellenére 0,2 százalékkal, 24 111 pontra esett vissza a nap végére, annak ellenére, hogy napközben 24 388 ponton is járt az index. Az esés fő oka a Mol volt, amely a napközbeni 24 900 forintos szintről 24 250 forintig csúszott le zárásban. Ez 1,2 százalékos esést takart az egy nappal korábbi árhoz képest.

Stagnált viszont a Magyar Telekom árfolyama. Úgy látszik, a jövő hét elején osztalékszelvényétől \"szabaduló\" részvénynél beárazták a befektetők a bruttó 50 forintos kifizetést, az elmúlt napokban ugyanis nem nagyon mozdult az árfolyam.

Picit drágult a Richter, amelynek az éves közgyűlése nem nagyon hatott az árfolyamra. Az utolsó 37 900 forintos ár 0,2 százalékos pluszt jelentett. Ennél többet, 1 százalékot emelkedett az Egis, így 19 800 forinton zárt a részvény. Az éves számait közlő Keg 3,3 százalékkal, 89 forintra hullott vissza.

Az Őrmester részvénye közel 10 százalékot esett, így a 2000 forintos záróár már nagyon közel van a részvény bevezetésekori induló árhoz, ami a mélypontot is jelenti az árfolyam szempontjából.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet