Nem sikerült a nullszaldó körüli eredményt hoznia a Kegnek a tavalyi évben − derül ki a társaság éves közgyűlésére készített beszámolóból. A cég ugyanis tavaly 826 millió forint veszteséget szenvedett el, szemben az egy évvel korábbi 116 millió forinttal. Az árbevétel ugyan 1,36 milliárd forintról 1,89 milliárd forintra emelkedett, de ez a takarmányértékesítés több mint 1 milliárd forintos összegének köszönhető, ilyen címen pedig tavaly nem volt bevétele a társaságnak.
A gázforgalom csökkent, a gyorsjelentés szerint 2010-et még mindig az elhúzódó gazdasági válság hatásai jellemezték. Az export és a tartályos üzletág forgalmát meghatározó ipari felhasználás visszaszorult, és a 2010. évi növekedés ellenére sem tudott visszakerülni a válságot megelőző szintre. A háztartások jövedelmének zsugorodása következtében kisebb volt a lakossági fogyasztás is, ugyanakkor az alapanyag-beszerzéssel kapcsolatos költségek növekedtek. A gyorsjelentésből ráadásul az is látszik, hogy finanszírozási gondok vannak a társaságnál.
Az exportforgalmat ugyanis elsődlegesen finanszírozási nehézségek miatt nem sikerült bővíteni, és a saját tulajdonú tartályok telepítései − szintén finanszírozási okok miatt − elhúzódnak. A jövővel kapcsolatban annyit közöltek, hogy a szintetikus gázrendszerrel kapcsolatos projektek térnyerését tekintik az egyik legfontosabb területnek, és ennek első állomása a Magyar Suzuki Zrt.-nél kialakított rendszer. A palackos gázforgalmazás területén tovább folytatják a kereskedelmi hálózat fejlesztését, illetve stratégiai kérdésként kezelik a logisztikai szolgáltatások körének és volumenének bővítését. Exportban a balkáni országokba szeretnének többet eladni. Mindezek mellett a költségek további lefaragását is ígéri a cég, amire a jelenlegi számok alapján nagy szükség lenne.
