Engedélyezhetik több nemzetközi cég számára, hogy bevezessék részvényeiket a sanghaji tőzsdére - írta a Reuters a China Securities Journal értesülésére hivatkozva. A kínaiak a bevételek növelése, illetve a pénzügyi központtá válás reményében döntöttek a nyitás mellett. A kínai tőzsde vezetői a világ 500 legnagyobb cégét vizsgálják, mivel a bevezetéshez kitétel, hogy az adott vállalatnak az elmúlt egy évben legalább 1 milliárd jüan nyereséget kellett elérnie. (1 jüan mintegy 30 forintot ér jelenleg.) A kiszivárgott hírek szerint eddig az HSBC, illetve a Unilever neve szerepelhet másoké mellett a listán. A kínai tőzsdét 1990-ben alapították újra, a Sanghajban működő börze az egyik a három közül, mely egymástól függetlenül működik Kínában. (A másik két tőzsde a hongkongi és a sencseni.) A három tőzsde közül egyedül a hongkongi az, amelyik teljesen nyitott a külföldi befektetők számára.
