BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP új csúccsal kacérkodik

2011. április 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jól indult az ünnepet követő csonka hét a BÉT-en, a BUX ugyanis 0,8 százalékkal emelkedett kedden, ami 24 165 pontos záró értéket jelentett. A vezető részvények közül a húzó erő egyértelműen az OTP részvénye volt, annak ellenére, hogy a nagyobb tőzsdéken nem szerepeltek valami fényesen a bankrészvények. Az OTP viszont egész napos emelkedéssel közel 2 százalékkal drágult, így az idei éves csúcsától 15 forintra, 6360 forinton fejezte be a kereskedést. A forgalom azonban nem volt nagy, alig haladta meg a 7 milliárd forintot. A napi csúcson záró részvény szerdán jó eséllyel nekimehet a 6400 forintos szintnek, ahol még egy rés várja a teljes betöltését.

A Mol az olaj árának az esése ellenére mintegy 1 százalékkal emelkedett, így 24 545 forinton született az utolsó kötés a részvényre. A közelgő osztalékfizetés előtt már óvatosabbak voltak a Magyar Telekom részvényével szemben is a befektetők, a papír csupán 0,2 százalékkal drágult, ami 609 forintot jelentett.

Tovább szenvednek viszont a gyógyszercégek. A Richter a szerdai közgyűlése előtt 0,1 százalékkal esett vissza, ez 37 815 forintos árat jelentett. Ennél is rosszabbul szerepelt az Egis, több mint 1 százalékkal, 19 600 forintra csökkent. A Pannergy a gödöllői fúrás csúszásának bejelentését követően 2,6 százalékot zuhant, és 886 forinton zárt. Az econet közel 5 százalékkal drágult, 44 forintra, ez azonban csupán 2 forint pluszt jelentett a részvény árfolyamában. A 938 forintos jegyzési ár egyelőre kemény diónak bizonyul a CIG esetében, árfolyama 1 százalékkal, 910 forintra csökkent.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet