Nem történt érdemi előrelépés, de a korrekció ideje sem jött el még a magyar tőzsdén pénteken, miután egyelőre kiegyensúlyozott csata zajlott a vevők és eladók között. A BUX napközben pluszban és mínuszban is forgott, a nap végére ugyanakkor inkább a hanyatlás volt a jellemző. A záró szakasz felkötése miatt azonban végül minimális csökkenéssel, 0,1 százalékos mínusszal, 24 432 ponton zárt a vezető részvényindex.
A nagy papírok közül a legjobban egész nap az OTP tartotta magát. A magyar bankrészvény erejében az is szerepet játszhat, hogy az európai bankok sorra jelentik be tőkeemelési terveiket, míg erre a magyar banknál nincsen szükség. Emellett a 200 forint közeli svájci frank is támogatja az árfolyam emelkedését, így az OTP 0,7 százalékkal, 6321 forintra emelkedett a nap végére. Az egy hónapon belül osztalékot fizető Magyar Telekom még jobban szerepelt, árfolyama 1,1 százalékkal, 614 forintra drágult.
Szenvedett viszont a Mol, amely a nap eleji kis pluszok kivételével egész nap mínuszban állt. A részvény végül 0,8 százalékkal, 25 350 forintra csökkent a hét utolsó tőzsdenapján. A gyógyszergyártók sem szerepeltek fényesen, úgy látszik, a piac nem bízik abban, hogy sikeres tárgyalásokat tudnak folytatni az elvonásaik mértékéről. Ez pénteken főleg az Egis árfolyamán látszott meg, amely több mint 3 százalékkal, 19 000 forintra csúszott le. A Richter 0,5 százalékos csökkenéssel megúszta a napot, ami 38 500 forintos utolsó árat jelentett.
A kisebb részvényeknél jelentősebb forgalom mellett több mint 4 százalékot ment felfelé az Appeninn, de 3 százaléknál többet drágult a Danubius is. Az előbbinél ez 485 forintos, az utóbbinál 3910 forintos utolsó árat takart.
