A korábban csak mikroszkóppal látható, pár tíz millió forintos nyereségről beszámoló Csepel Holding nyeresége nagyot nőtt tavaly − derül ki a társaság közgyűlési anyagaiból. A 2009-ben elért 23 millió forintos, konszolidált, adózott eredmény után a cég tavaly 216 millió forintnyi nyereséget termelt, ami részvényenként 93,4 forintnak felel meg, az egy évvel korábbi 10 forint után. A jelentés a Csepel Holding hagyományaihoz híven igencsak szűkszavú, ami látszik, hogy a nyereség növekedése jelentős forgalombővülés mellett zajlott le. A konszolidált árbevétel 1,3 milliárdról 2,9 milliárd forintra bővült. A növekedés okai nincsenek részletezve, erre csak korábbi hírekből lehet következtetni,
A társaságról októberben jelent meg hír a Tisza Elektrometál Kft. (TEM) hatmilliárd forintos beruházásának tiszaújvárosi alapkőletételével kapcsolatban. A projekt keretében egy csúcstechnológiát alkalmazó szélerőműgenerátor-gyártó üzemet építenek. A generátorházak gyártásához 4,4 milliárd forint értékben szállít precíziós megmunkálóberendezéseket a budapesti Excel Csepel az akkori bejelentés szerint. Novemberben újabb jelentősebb üzletet jelentett be a társaság, az oroszországi OAO SASTA szerszámgépgyárral automatikus gyártórendszer szállítására kötöttek szerződést 3,58 millió euró értékben.
A két projekt árbevétel-növelő hatása azonban várhatóan csak idén jelentkezhet, amint azt Párkányi Zoltán, a Csepel igazgatóságának elnöke korábban a Napi Gazdaságnak nyilatkozta.
A közgyűlés ugyanakkor némi mozgást is hozhat a csoport régóta bebetonozott tulajdonosi struktúrájában is, a jelenleg 925 millió forint jegyzett tőkéjű társaság igazgatósága az egyik napirendi pont keretében felhatalmazást kért egy egymilliárd forint értékben végrehajtandó alaptőke-emelésre. A forrásbevonást az újabb projektek forgótőkeigénye teheti szükségessé, ugyanakkor a tőkeemelésre való felhatalmazás csak egy lehetőség az igazgatóság számára − mondta lapunknak Párkányi.
A társaság csütörtökön újabb nagy értékű üzletet jelentett be, e szerint szerződést kötött a WESCAST Autóipari Zrt.-vel turbófeltöltő-gyártó eszközök és technológia szállítására az idén, jövőre és kisebb mértékben 2013-ban. A keretszerződés összértéke 9 millió 63 ezer euró, az első konkrét megrendelések dátuma 2011. április 6, ezek összege 3 millió eurót tesz ki.
