Az OTP-részvényesek legalább 72 forint osztalékot kaphatnak részvényenként, miután a bank igazgatósága a közgyűlésnek névértékre vetítve 72 százalékos osztalékot javasol, de a saját részvények utáni osztalékot is a többi részvényesnek fizetik ki − derül ki a bank csütörtökön, a Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett közgyűlési előterjesztéséből. Ez pontosan megegyezik azzal az értékkel, amit lapunk március végén közölt (Napi Gazdaság 2011. márc. 30.).
A múlt évi eredményéből ugyanis 20,1 milliárd forintot szán osztalékfizetésre az OTP Bank, ami 72 forintot jelentene részvényenként a bank 280 millió darab papírjára. Mivel azonban saját részvényeit nem veszik figyelembe, 75 forint körüli összegre számíthatnak a tulajdonosok. Ennek pontos mértékét egyelőre nem tette közzé a bank, így ezt csak becsülni lehet, de az eltérés legfeljebb 1-2 forint lehet. Utoljára egyébként két éve fizetett a bank osztalékot, akkor részvényenként 145 forintot.
