BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a pozitívumot látják a frankfurti döntésben

2011. április 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem lesz komoly hatása a részvénypiacok szempontjából az ECB kamatemelésének − vélik a Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők. Jelenleg olyan nagy optimizmus dúl a részvénypiacokon, hogy a kamatemelés reálgazdaságra gyakorolt negatív hatására senki sem gondol − mondta lapunknak Kuti Ákos, az Equilor vezető elemzője. A részvénypiacokon inkább csak azt látják, hogy minden a várakozásoknak megfelelő mederben halad, ami kedvező.

Ráadásul a kamatszint helyett inkább az ösztönző programokra figyelnek a piacokon, ezeknél azonban egyelőre nem várható érdemi visszalépés − tette hozzá az elemző. Hasonló véleményt fogalmazott meg Herczenik Ákos, a Raiffeisen Bank elemzője is, aki ugyancsak minimális hatásra számít, főleg annak fényében, hogy a mostani egyszeri kamatemelést már jó előre be lehetett árazni, a következő pedig véleménye szerint majd csak júliusban lesz. Ugyanakkor japán és amerikai kamatemelés nem várható a közeljövőben. Herczenik szerint is inkább az lesz majd érdekes, hogy mi lesz az amerikai ösztönző programmal, főleg ha esetleg a tengerentúlról elkezdenek üzengetni, hogy ebben lassítás várható.

Mivel a kamatdöntés utáni kommentárokból az újabb szigorítás is kiolvasható volt, az euró tartani tudta magát a dollárral szemben az 1,43 közeli szinteken, így egyelőre azoknak az elemzőknek lett igazuk, akik e szint környéki stabilizálódást vártak a csütörtöki napot követően. Érdemi mozgáshoz ugyanis újabb impulzus kellene az egy hónapos eurórallyt követően (Napi Gazdaság, 2011. április 7.).

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet