Továbbra is az állampapírválságok évtizedére számít a Plotinus vezetése így a cég célkitűzései nem változtak. Rövidebb távon, az idei évet tekintve viszont a világgazdaság talpra állását vizionálják, amelynek következménye lehet a kamatszintek lassú normalizációja és a sok helyen jellemző negatív reálkamatszint eltűnése. Ennek legnagyobb vesztesei a rövid és hosszabb lejáratú fejlett államkötvények lehetnek, illetve ez megrengetheti a nemesfémekbe vetett bizalmat is szerintük. Osztalékot továbbra sem akarnak fizetni a szavazatelsőbbségi és törzsrészvényekre, az értéknövekedést ugyanis szerintük a részvények árfolyam-emelkedése teremtheti meg − közölte az idei első negyedvről szóló gyorsjelentésében a társaság.
Az idei első negyedév a gyorsjelentés szerint meglehetősen eseménytelenül telt. A derivatív befektetések jellemzően veszteséget generáltak, ezek közül a két legfontosabb a január−februári, aranyra kiépített eladási pozíció és a német állampapír-határidőkben kiépített shortpozíció volt. Ugyanakkor a veszteségek a cég méretéhez és kockázatvállaló képességéhez mérten nem voltak jelentősek, mintegy 17 millió forintot tettek ki − teszik hozzá. Az első negyedévben a teljes veszteség 8 millió forint volt, szemben az egy évvel korábbi 5 milliós profittal.
A cég a befektetési portfólióját a Magyar Telekom-részvényekkel bővítette, miután a gyorsjelentésük szerint bíznak abban, hogy a Deutsche Telekom 2011 második vagy 2012 első felében kivásárlási ajánlatot tesz magyar leányára.
