BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét Varsóba készül az OTP és a PannErgy

Lengyel lapértesülések szerint az E-Star példáját követve az OTP és a PannErgy is a varsói tőzsdére készül, ám ez mindkét esetben várathat még magára.

2011. március 16. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP és a PannErgy is tervezi, hogy másodlagos kibocsátást szervez a varsói tőzsdén - írta a lengyel Parkietre hivatkozva a portfolio.hu. (A nyilvános tőkeemelés helyett mindkét társaság esetében inkább a kettős listázás lehet valószínűbb - a szerk.) A lengyel lap az OTP részéről Lanczendorfer Attilára, a PannErgytől pedig Gyimóthy Dénesre hivatkozott. A Parkiet szerint a magyar cégek azért választhatják a lengyel tőzsdét, mert a magyar nyugdíjpénztári rendszer átalakításával több nagy szereplő is kiesik a korábbi vevők közül. Az E-Star (ex-RFV) még múlt héten, középtávú stratégiája ismertetésén közölte, hogy 30-40 millió eurós kibocsátást tervez Varsóban.

Gyimóthy Dénes, a PannErgy vezérigazgatója lapunk megkeresésére elmondta, évek óta mérlegelik a varsói megjelenést, ám korábban is azon az állásponton voltak, hogy erre csak már működő projektek mellett kerítenének sort. Mivel Szentlőrincen már szolgáltat a társaság, valamint Berekfürdőn is üzemel a termálvíz metántartalmát égető erőmű, a feltételek adottak. Konkrét döntés azonban egyelőre nem született a bevezetésről. A társaság az idei első félévben tartott befektetői road-show-kon méri fel a visszajelzéseket és azok alapján mérlegel majd - szögezte le a vezérigazgató. További lökést adhatna a varsói megjelenésnek, amennyiben a társaság az év végén nyitna a határon túli projektek felé.

Ez elsősorban a környező országokat jelenti, ám Lengyelország déli területein az esetlegesen kedvező geológiai adottságok ottani projekteket is lehetővé tennének a későbbiekben, ami a tőkepiaci jelenlétet is indokolná. Gyimóthy elmondása szerint első körben a reális forgatókönyv a tőzsdei bevezetés lenne. A kibocsátást a társaság tőkeszerkezete nem indokolná, ráadásul adott esetben sajátrészvény-állományukból is tudnának értékesíteni.

A lépés az OTP esetében sem lenne előzmény nélküli. A részvények varsói listázásának szándékát még 2008. szeptember végén jelentette be hivatalosan Csányi Sándor elnök-vezérigazgató, ám a válság gyorsan felülírta a bank terveit. A Napi Gazdaság tavaly nyári megkeresésére (Napi Gazdaság, 2010. június 25.) viszont az OTP sajtóosztálya közölte, nem tettek le a lengyelországi bevezetésről.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet