A magánbefektetők közel 300 millió forintos jegyzésével együtt összesen 1,134 milliárd forint tőkét sikerült bevonnia az E-Starnak (volt RFV) az RFV2014/A kötvények második rábocsátásán. Ezzel a szeptember végén meghirdetett tízmilliárd forintos kötvényprogramból az összes eddigi kibocsátást figyelembe véve már csaknem a keretösszeg fele, 4,94 milliárd forint befolyt a társaság számlájára. Folyamatában nézve azonban elmondható, a harmadik körre már érezhetően lanyhult a befektetői érdeklődés a papírok iránt.
A szeptember végi kibocsátáson a meghirdetett kétmilliárd forintnyi ajánlatra még 67 százalékos túljegyzéssel válaszoltak a társaság akkori közlése szerint fele-fele arányban intézményi és magánbefektetők (a historikus csúcs közelében tartózkodó 9600 forintos részvényárfolyam mellett). Az első rábocsátáson - kedvezőtlenebb piaci hangulat mellett - a 2,5 milliárdos céllal szemben már csak 1,808 milliárd forint értékben jegyeztek a befektetők, 1,4 milliárdos intézményi, 408 milliós lakossági részvétellel. A múlt pénteki harmadik kör esetében a társaság már nem fogalmazott meg célértéket, ám az mindenképpen árulkodó jel, hogy az intézményi szereplők ezúttal csupán 834 millió forintért jegyeztek, így a magánbefektetők jelentősége az arányok szerint alaposan megnőtt. Igaz, a múlt héten záruló jegyzésen a nyugdíjrendszer "reformja" miatt a pénztárak érdeklődésére már nem tarthatott számot a társaság. A lakossági befektetők fantáziáját az egyre visszaeső betétkamatok mellett a 3,25 év futamidejű kötvények fix 10,44 százalékos éves kamata mozgathatta meg.
