BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A CIG Pannóniával és Orcóval erősít a BUX

2011. március 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Áprilistól a BUX indexbe új papírként bekerül a CIG Pannónia és az Orco, illetve - mivel másodjára nem felelt meg a kritériumoknak - kikerül a TVK - áll a BÉT igazgatósági határozatában. A hét kritériumból csak négyet teljesített ugyan a Rába, ám mivel a társaság első ízben nem felelt meg minden feltételnek, egyelőre kosártag maradhat. A BUX-komponensek így áprilistól a CIG Pannónia, az E-Star (ex-RFV), az Econet, az Egis, az FHB, a Fotex, a Magyar Telekom, a Mol, az Orco, az OTP, a PannErgy, a Rába, illetve a Richter Gedeon.
A BUMIX-ban új tagként az Appeninn, illetve a CIG Pannónia jelenik meg a következő hónaptól. Kikerülni egyelőre egyik részvény sem fog, ám többnél is rezeg a léc. A három kritériumot első ízben nem teljesítő Genesis a Rábához hasonló okokból maradhat. A Freesoft, a Nutex (ex-Humet), illetve a TVK ugyan másodjára botlottak, ám a határozat szerint az indexstabilitást szem előtt tartva nem kerülnek ki a kosárból. A BUX, illetve a BUMIX új súlyozását legkésőbb március 25-én zárás után teszi közzé a BÉT.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet