A reggeli emelkedésből a vártnál jobb munkaerő-piaci adat ellenére korrekcióba váltó amerikai piacok magukkal rántották a BUX-ot is. A mutató a zárás kis felrántásának köszönhetően alig félszázalékos plusszal, 22 935 ponton végzett. A céltartalékolás miatt vártnál rosszabb profitról jelentő OTP az eredményeket értékelő tájékoztatóban a kismértékű osztalékfizetés bejelentésével derítette jobb kedvre a befektetőket. Így a bankrészvény jegyzése nap közben még kétszázalékos plusznál is járt, a lendület azonban itt is kifulladt, és végül 0,36 százalékot erősödve, 5575 forinton búcsúztatta a hetet. Folytatta menetelését a Mol, amely 0,6 százalékkal, 24 300 forintra javított. Kissé korrigált ellenben a Telekom: fél százalékot esve, 570 forinton zárt. A legjobban teljesítő blue chipnek a Richter bizonyult - 1,5 százalékkal, 37 675 forintra drágult -, szektortársa, az Egis viszont nem szerepelt túl fényesen, két százalékkal, 19 300 forintra rontott.
