BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tervei bemutatására készül a Genesis

2011. március 3. csütörtök, 23:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rendkívüli közgyűlést hívott össze a Genesis április 4-ére - jelentette be a társaság a BÉT honlapján. A jól megszokott Szent István körúti iroda helyett ezúttal a Rudagipsz-Mix Zrt. Gizella úti székhelyén tartott közgyűlésen a személyi kérdéseken kívül (az utóbbi időben két fővel megcsappant igazgatóságba választanak új tagot) a Rudagipsz székhelyét is felvennék telephelynek. Ezenfelül a megjelentekkel megszavaztatnák az RK Bányatársaság Kft.-vel kapcsolatos, a részvényesek és a társaság között előkészített együttműködési és részvényesi megállapodást, valamint annak kiegészítését. Az egyelőre kérdéses, hogy milyen együttműködési megállapodásról lehet szó egy konszolidált leányvállalat kapcsán. A közgyűlés "fénypontja" mégis az utolsó napirendi pont lehet. Ennek keretében ugyanis a társaság tájékoztatást tart üzletpolitikai elképzeléseiről, illetve a napelemleányok eladására kötött részvény-adásvételi szerződés - legutóbb sokadik alkalommal meghiúsult - lezárásával kapcsolatos helyzetről. Nagy kérdés, hogy a közgyűlés időpontjáig a bányatársaságok PSZÁF által február 18-án megbírságolt dél-afrikai székhelyű apportőrei megfizetik-e a 20-20 millió forintos bírságot, illetve végre előállnak-e a törvény által előírt, immár csaknem féléves csúszásban lévő kötelező vételi ajánlatukkal.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet