A nyitás optimizmusa délre megfeleződött, és az ECB-elnök kamatemelésre utaló retorikájára kora délután már a negatív tartományban is megmártózott a BUX. Zárásra ellenben magához tért a mutató, amely végül 0,8 százalékos plusszal, 22 825 ponton búcsúzott, erős forgalom mellett. A vezető papírok közül az OTP erős külföldi eladói nyomás alatt kissé megroppant, ám intenzív csatát követően 5480 forintos mélypontjáról végül közel 1,4 százalékos mínuszra dolgozta le hátrányát, ami 5555 forintos záróértéket jelentett. A legjobban ismét az utóbbi időszakban erősen felülteljesítő Mol szerepelt, 2,7 százalékkal, 24 145 forintra javítva. A Telekom is folytatta menetelését, közel 2 százalékkal, 573 forintra javított. A Richter egyszázalékos növekménye 37 100 forintos záróértéket jelentett, míg szektortársa, az Egis papírjaira félszázalékos erősödést követően 19 700 forinton születtek az utolsó kötések.
