BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erejét fitogtatta a Mol

2011. március 3. csütörtök, 23:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyitás optimizmusa délre megfeleződött, és az ECB-elnök kamatemelésre utaló retorikájára kora délután már a negatív tartományban is megmártózott a BUX. Zárásra ellenben magához tért a mutató, amely végül 0,8 százalékos plusszal, 22 825 ponton búcsúzott, erős forgalom mellett. A vezető papírok közül az OTP erős külföldi eladói nyomás alatt kissé megroppant, ám intenzív csatát követően 5480 forintos mélypontjáról végül közel 1,4 százalékos mínuszra dolgozta le hátrányát, ami 5555 forintos záróértéket jelentett. A legjobban ismét az utóbbi időszakban erősen felülteljesítő Mol szerepelt, 2,7 százalékkal, 24 145 forintra javítva. A Telekom is folytatta menetelését, közel 2 százalékkal, 573 forintra javított. A Richter egyszázalékos növekménye 37 100 forintos záróértéket jelentett, míg szektortársa, az Egis papírjaira félszázalékos erősödést követően 19 700 forinton születtek az utolsó kötések.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet