Az NFÜ döntése értelmében 316 millió forintos vissza nem térítendő támogatásban részesül a PannErgy miskolci projektcége, a Miskolci Geotermia Zrt. az ügynökség honlapján szerdán megjelent információ alapján - jelentette be a társaság a BÉT honlapján. A kétlépcsős KEOP-pályázat első szakaszában elnyert támogatás a több részletben megvalósuló fejlesztések első fázisához, a vártnál nagyobb hozamot mutató mályi fúráshoz kapcsolódik. A második szakaszra - amely tartalmazza a visszasajtoló kút, valamint a felszíni berendezések létesítését - a pályázat várhatóan 2011 első felében kerül beadásra - írja a közlemény. Az elnyert forrás a társaság szerint jelentős lépés a miskolci beruházás első fázisának 2011-es megvalósításához, azaz a hőszolgáltatás idei megkezdéséhez. A társaság korábbi számításai szerint a teljes rendszer kiépítése esetén a projekt EBITDA-termelő képessége a 2011-es fűtési szezon kezdetével az elsődleges hőeladás nagyságától függően 650-850 millió, 2012-től egymilliárd forint.
