A reggeli szakadás után még valamennyire feljebb tudott kúszni a BUX, az utána következő oldalazást követő kis felszúrás ellenére félszázalékos mínuszban, 22 626 ponton végzett a mutató.
A vezető papírok közül ismét egyedül a Telekom volt legény a gáton, a távközlési társaság árfolyamát 1,8 százalékkal, 562 forintig tornászták fel a befektetők.
A leggyengébben ezúttal az elmúlt hónapokban felülteljesítő Mol szerepelt, 1,1 százalékot gyengülve, 23 505 forinton végzett.
Továbbra is szamárpadba száműzték az OTP-t, a legnagyobb hazai pénzintézet részvényeire 0,8 százalékkal előző záróértékük alatt, 5632 forinton születtek az utolsó kötések. Nap közben ennél is lejjebb, 5510 forinton ütöttek aljat. Az eséshez forgalom is párosult, az OTP-ügyletek csaknem 14 milliárdos értéke a napi összforgalom háromnegyedét tette ki.
Hasonló mértékben gyengült a 36 735 forinton végző Richter, ám szektortársának, az Egisnek már sikerült felfelé korrigálnia, 1,7 százalékkal, 19 595 forintra javítva.
A kisebbek közül a háromszázmilliós vissza nem térítendő állami támogatás elnyerését bejelentő PannErgy részvényeinek árfolyama 1,6 százalékkal, 904 forintra emelkedett. Napi maximumon, 9300 forinton végeztek az egy százalékot erősödő RFV papírjai, a társaság a zárás után jelentette be, hogy mától indul kötvényprogramjának harmadik etapja. A gyorsjelentését a tőzsdezárás után közzétevő Állami Nyomdának nem előlegezték meg a bizalmat a befektetők, papírjai 1,25 százalékkal, 710 forintra rontottak. A zárás felrántásának köszönhetően hasonló mértékben emelkedtek a Rába papírjai is, amelyek így végül 810 forinton végeztek. A nyertesek közé iratkozhatott fel az FHB is, 0,7 százalékkal, 1018 forintra javított.
